Czyli dlaczego warto wybrać tą miejscówkę na zimowe szusowanie.
W Bukowinie znajduje się obecnie ponad 20 wyciągów narciarskich, a ich struktura sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Od małych stoków rodzinnych, po duże stacje narciarskie – nie brakuje tu niczego.
Stoki Bukowiny Tatrzańskiej to przede wszystkim ratrakowane i oświetlone trasy, pozwalające na przyjemne szusowanie. Większość z nich jest dośnieżana sztucznie, przez co mamy pewność, że są dobrze przygotowane.
Mniejsze wyciągi narciarskie
Pojedyncze wyciągi mają tą przewagę, że są to przeważnie małe stoki, w związku z czym panuje tam rodzinna atmosfera i nie ma tłoku. Wśród nich możemy znaleźć:
Zlokalizowane w górnej części Bukowiny Tatrzańskiej wyciągi narciarskie to:
„Pod Trafem” (Wierch Olczański), wyciąg talerzykowy, długość 240 m, trasa oświetlona
„Linka” wyciąg talerzykowy, długość 70 m, trasa oświetlona
„Przy Kolybie” wyciąg talerzykowy, długość 320 m, trasa oświetlona
Na Wysokim Wierchu to zlokalizowane w górnej części Bukowiny Tatrzańskiej stoki narciarskie. Dojechać do nich można kierując się od „Klina”, czyli górnego ronda w stronę Łysej Polany.
„Na Wysokim Wierchu” wyciąg talerzykowy o długości 500 m,
„Niedźwiadek” to wyciągi orczykowe o długości od 500m do 600m i różnicy poziomów 60 m. Nadają się do jazdy dla osób zarówno początkujących jak i średnio zaawansowanych co umożliwia jazdy rodzinne. Trasy są oświetlone.
„Wysoki Wierch” obejmuje wyciągi orczykowe o długości od 500 do 600 metrów. Różnica poziomów wynosi tu 70 metrów. To piękna oświetlona, ratrakowana trasa, niestety minusem jest brak sztucznego naśnieżania.
„Ku Dolinie” to wyciąg talerzykowy, sztucznie naśnieżany o długości 400 m. Trasa jest oświetlona.
Olczań-Ski Bukowina Tatrzańska stoki ze wspólnym systemem kart
Wyciągi wchodzące w skład stacji narciarskiej Olczań-Ski są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Trasy o łatwym i średnim stopniu trudności, będą odpowiednie zarówno dla początkujących, jak zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Na wszystkich wyciągach obowiązuje wspólny system kart.
„Ufo” wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona. Trasy nadają się dla początkujących i średniozaawansowanych, niemniej wyciąg słynny jest z tego, że co sezon startuje jako pierwszy, dlatego warto mieć go na uwadze.
„Skałka” wyciąg talerzykowy, długość 320 m, trasa oświetlona i przygotowana głównie dla początkujących, jednak dla urozmaicenia możemy korzystać nieodpłatnie z małego snowparku znajdującego się w pobliżu stoku.
„Zwyrtlik” wyciąg talerzykowy, długość 400 m, trasa oświetlona, poprawiana codziennie. Tak jak i pozostałe wyciągi narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej wyposażony w wypożyczalnię oraz serwis narciarski, posiada własny parking oraz małą gastronomię.
„Turnia” kolej krzesełkowa dwuosobowa, 400 m, trasa o szerokości 100 m. i długości 500 m. korzystając z kolei znajdziemy się na szczycie po około 2 minutach. Przy kolei został przygotowany parking dla 40 samochodów, a nieopodal dla 3 autobusów.
Bukowina Tatrzańska stoki Rusiń-Ski polecają się dla całej rodziny
Dobrze przygotowane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności i rozbudowana oferta, mianowicie:
sześcioosobowa kolej krzesełkowa Porshe Design,
czteroosobowa kolej krzesełkowa,
dwa wyciągi orczykowe,
babylift (wyciąg taśmowy dla najmłodszych).
Główne trasy mają 1200 i 900 metrów długości, a ich szerokość oscyluje w granicach 150-200 metrów, co zwiększa bezpieczeństwo na stoku. Co ważne wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielony jest od głównej trasy. Stacja należy do grupy Tatry Super Ski. Dodatkowym atutem miejsca jest tor do snowtubingu, czyli zjazdów na oponkach.
Wyciągi Bukowiny Tatrzańskiej to rozbudowana struktura zarówno tras, jak i towarzyszących im szkółek narciarskich, serwisów i wypożyczalni sprzętu. Oprócz stoków Bukowina Tatrzańska to też wspaniała, regionalna kuchnia i miejsca, w których możemy z przyjemnością odpocząć po nartach.
Nie zastanawiajcie się dłużej – przyjeżdżajcie!